1/4 finału: Legia 21:13 Twarde Pierniki

Autor: Marcin Bodziachowski
2023-09-25 13:04:46

Legia Lotto 3x3 zapewniła sobie awans do półfinału Lotto 3x3 Ligi w Lublinie, a jednocześnie udział w turnieju finałowym, który odbędzie się w lutym przyszłego roku.

Legioniści po trzech wygranych w fazie grupowej, w 1/4 finału zmierzyli się z Twardymi Piernikami Toruń. Spotkanie początkowo było bardzo wyrównane (5:5, później 11:11), a po pięciu minutach gry nasz zespół wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, po celnym rzucie z dystansu Kobusa. Po krótkiej przerwie, legioniści zaczęli prawdziwy koncert, nie pozwalając rywalom na zdobycze punktowe. Świetnie w tej części spotkania zagrał Krystian Koźluk, który otrzymywał podania pod kosz od swoich kolegów. Po jednej z akcji zakończonej wsadem Koźluka, atak torunian blokiem zatrzymał Kobus. Chwilę później po dograniu Wojtyńskiego, Koźluk punktował trzeci raz z kolei, wyprowadzając Legię na prowazenie 16:11 na niespełna 4 minuty przed końcem. Wynik meczu na 21:13 ustalił Piotr Robak celnym rzutem z dystansu. Przed Legią zaterm jeszcze dziś spotkanie półfinałowe. Wygrana z Twardymi Piernikami zapewniła legionistom udział w przyszłorocznym turnieju finałowym w Lublinie.