LEGIA LOTTO 3x3 na czwartym miejscu w Bydgoszczy

Autor: Radosław Kaczmarski fot. legiakosz.com
2023-05-22 10:58:58

W niedzielę, 21 maja w Bydgoszczy odbył się pierwszy tegoroczny turniej cyklu LOTTO 3x3 QUEST. Legioniści zajęli w zmaganiach czwarte miejsce.

Na terenie kampusu  Politechniki Bydgoskiej rywalizowało 18 drużyn podzielonych na cztery grupy. LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa w składzie Arkadiusz Kobus, Marcin Zarzeczny, Mariusz Konopatzki i Krystian Koźluk przeszła przez fazę grupową nie ponosząc żadnej porażki i w ćwierćfinale zmierzyła się z MKS-em LOTTO 3x3 Dąbrowa Górnicza. Wyrównane spotkanie  zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 21:16 i awansem do najlepszej czwórki bydgoskiego turnieju. W półfinale na legionistów czekała ekipa reprezentacji Polski do lat 23, która okazała się za silna dla Zielonych Kanonierów pokonując ich 21:15. Naszej drużynie pozostała walka o zajęcie najniższego stopnia podium w której zmierzyli się z BM Stalą Ostrów Wlkp.  Tym razem także to przeciwnicy byli górą triumfując 22:18.

Pierwszy turniej cyklu LOTTO 3x3 Quest nasz zespół ukończył na czwartym miejscu. Kolejna okazja, by wywalczyć awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski już w najbliższą sobotę, 27 maja w Chorzowie, gdzie zostanie rozegrany turniej 3x3 City Tour Silesia Basket.

Wyniki spotkań LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa podczas LOTTO Quest w Bydgoszczy:

Grupa B, LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa - Sky Tatoo Radom  22:13
Grupa B, LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa - Palę Tróję  20:17
Grupa B, LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa - Calvados Kalisz  19:15
Grupa B, LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa - Black Magic  22:4
Ćwierćfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa  - MKS LOTTO 3x3 Dąbrowa Górn.  21:16
Półfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Kosz Kadra U23  15:21
Mecz o III miejsce: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – BM Stal Ostrów Wlkp.   18:22