LEGIA LOTTO 3x3 na drugim miejscu w Ostrowie Wlkp.

Autor: Radosław Kaczmarski fot. legiakosz.com
2023-07-15 21:01:24

W sobotę, 15 lipca w Ostrowie Wielkopolskim odbył się turniej cyklu LOTTO Quest. Aż 22 drużyny walczyły o triumf w imprezie w której udział wzięła także LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa.

Legioniści w składzie Arkadiusz Kobus, Marcin Zarzeczny, Piotr Robak i Piotr Niedźwiedzki rozpoczęli udział w rywalizacji od fazy grupowej w której zanotowali bilans jednego zwycięstwa i jednej porażki. To oznaczało, że aby zagrać w ćwierćfinale, musieli przebrnąć najpierw przez baraż. Przepustkę do najlepszej ósemki turnieju udało się wywalczyć pokonując Watahę, 21:8. W ćwierćfinale Zieloni Kanonierzy stoczyli bardzo wyrównany bój z gospodarzami zmagań, BM Stalą Ostrów Wlkp. Zwycięstwo 21:15 pozwoliło naszej drużynie oczekiwać na półfinałowego rywala którym okazała się być reprezentacja Ukrainy do lat 23. Rywale zza wschodniej granicy zanotowali imponujący początek spotkania obejmując prowadzenie 6:0. Legioniści zniwelowali jednak straty do zaledwie jednego oczka, ale ich słabym punktem były rzuty wolne. Brak skuteczności warszawian wykorzystywali reprezentanci Ukrainy, którzy byli blisko zwycięstwa, ale przekroczyli limit 10 fauli co skutkowało każdorazowo dwoma rzutami wolnymi i posiadaniem piłki naszej drużyny. Legioniści dopięli swego pokonując rywali 21:18 i awansowali do finału imprezy.

Tam doszło do starcia z Anwilem Włocławek, który od samego początku prezentował się lepiej na boisku i był skuteczniejszy. Włocławianie zbudowali kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do samego końca zwyciężając 21:14. Turniej LOTTO Quest w Ostrowie Wielkopolskim legioniści zakończyli na drugim miejscu.

Wyniki LEGII LOTTO 3x3 Warszawa:

Grupa B: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Emeryci  19:15
Grupa B: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Verhoeven Tarnovia  18:21
Last 16: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Wataha  21:8
Ćwierćfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – BM Stal Ostrów Wlkp.  21:15
Półfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Ukraina U23  21:18
Finał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Anwil Włocławek 14:21


Partner Strategiczny
Sponsor Strategiczny
Partner Techniczny

Adres

ul. Łazienkowska 3
00-449 Warszawa

Kontakt

Email: info@legiakosz.com             Telefon: +48 22 318 20 32               

Legia Lotto 3x3 Warszawa