LEGIA LOTTO 3x3 na II miejscu w finale IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej

Autor: Radosław Kaczmarski fot. Andrzej Romański, plk.pl
2023-02-06 13:33:13

W niedzielę, 5 lutego w gdańskiej hali CSA przy Al. Zwycięstwa 12 odbył się finał IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej. Legioniści zajęli drugie miejsce w zmaganiach – w finale ulegli ekipie LOTTO 3x3 Team.

W turnieju finałowym udział wzięło osiem najlepszych zespołów rozgrywanego w poprzednich miesiącach sezonu zasadniczego. Stawkę turnieju uzupełniły drużyny, kore otrzymały dzikie karty, gdzie kryterium głównym była aktywność drużyn czy wysoki ranking. W turnieju finałowym wzięło udział 16 zespołów podzielonych na 4 czterozespołowe grupy.

LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa w składzie Maciej Adamkiewicz, Marcin Zarzeczny, Marcin Chudy i Mateusz Nitsche trafiła do grupy B w której pokonała kolejno zespoły Goon squad, TBA i Lepsze Talerze i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do ćwierćfinałów imprezy. Tam legioniści triumfowali nad ekipą SK NFZ Team, który pokonali 21:17, a w półfinale bez problemów poradzili sobie z 3L3ktryka W3est (21:13).

W emocjonującym finale IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej walka o zwycięstwo trwała do ostatnich sekund. Ostatecznie, minimalnie lepsza była drużyna LOTTO 3x3 Team w której zagrali reprezentanci Polski: Przemysław Zamojski, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch i Mateusz Bierwagen.

Wyniki meczów LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa:

Grupa B: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Goon Squad 22:12
Grupa B: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – TBA 14:8
Grupa B: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Lepsze Talerze 22:12
Ćwierćfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – SK NFZ Team 21:17
Półfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa - 3L3KTRYKA W3ST  21:13
Finał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – LOTTO 3x3 Team  20:22