LEGIA LOTTO 3x3 najlepsza w Poznaniu!

Autor: Radosław Kaczmarski fot. yukaphoto.com
2022-06-12 17:07:17

W niedzielę, 12 czerwca w Poznaniu miała miejsce kolejna odsłona LOTTO QUEST 2022, czyli turniej kwalifikacyjny do finałów Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa nie miała sobie równych i triumfowała w imprezie! Zwycięstwo dało naszej ekipie przepustkę do turnieju finałowego Mistrzostw Polski 3x3 w Katowicach!

W turnieju rozgrywanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich na Placu Marka przy ul. Głogowskiej 14 LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa wystąpiła w skaldzie Konrad Dawdo, Daniel Dawdo, Piotr Robak i Marcin Zarzeczny. Faza grupowa to komplet zwycięstw naszej drużyny – najpierw 21:15 z Jeżyckimi Kunami ZBW, a później 21:14 z Palę Tróję. Ostatni mecz tej fazy rozgrywek legioniści wygrali walkowerem, gdyż zespół U.S.C. 3x3 nie przystąpił do rywalizacji.

W ćwierćfinale poznańskiego turnieju LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa pokonała Chicago Ból 21:8 i awansowała do grona najlepszej czwórki rozgrywek. Półfinał oznaczał starcie z Quest Team w którym dominowali legioniści wygrywając 22:6. Finałową batalię Zieloni Kanonierzy stoczyli z ekipą „Kapitan Hak”. Wyrównane początkowo spotkanie ostatecznie padło łupem LEGII LOTTO 3x3, która zwyciężyła 21:14.

Zwycięzca poznańskiej rywalizacji wywalczył awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, który zaplanowano w dniach 6-7 sierpnia w Katowicach. Zapewniony awans do tego turnieju mają już zespoły Planet Team (zwycięzca turnieju w Zamościu), LEGIA LOTTO II Warszawa (najwyżej sklasyfikowany polski zespół w turnieju w Łodzi), Sky Tattoo Radom oraz LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa (zwycięzca turnieju w Poznaniu).

Mecze LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa:
Grupa D: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Jeżyckie Kuny ZBW 21:15
Grupa D: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – U.S.C. 3x3  walkower
Grupa D: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Palę Tróję  21:14
1/4 finału: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Chicago Ból 21:8
1/2 finału: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Quest Team 22:6
FINAŁ: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa - Kapitan Hak  21:14