LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa mistrzem LOTTO 3x3 Ligi!

Autor: Radosław Kaczmarski fot. Andrzej Romański, plk.pl
2023-02-25 22:45:38

Zakończyła się I edycja LOTTO 3x3 Ligi w której rywalizowały drużyny reprezentujące kluby występujące w Energa Basket Lidze. W emocjonującym, trzymającym w napięciu do ostatnich sekund finale zmagań triumfowała LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa, która w finale pokonała Tauron GTK Gliwice, 21:19.

W sobotę, 25 lutego w hali MOSiR w Lublinie odbył się turniej finałowy LOTTO 3x3 Ligi w którym uczestniczyła najlepsza ósemka zmagań. Legioniści zagrali w składzie: Arkadiusz Kobus, Maciej Adamkiewicz, Piotr Robak i Marcin Zarzeczny. Rywalizacja rozpoczęła się od ćwierćfinałów, gdzie warszawianie pokonali gospodarzy turnieju, Polski Cukier Start Lublin, 21:14. W kolejnej fazie, jaką były półfinały na legionistów czekał Rawplug Sokół Łańcut, który nieoczekiwanie wyeliminował wcześniej wyżej notowany Trefl Sopot. Zieloni Kanonierzy nie dali szans rywalom i pokonali łańcucian bardzo pewnie, aż 21:9.

W finale LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa mierzyła się dość nieoczekiwanie z Tauron GTK Gliwice. Niespodziewanie, bowiem to Suzuki Arka Gdynia była przez wielu ekspertów uważana za murowanego faworyta do gry w wielkim finale. Gdynianie jednak w półfinale ulegli minimalnie gliwiczanom i to właśnie GTK stanęło przed szansą zdobycia tytułu mistrza LOTTO 3x3 Ligi. Finałowe starcie przyniosło mnóstwo emocji i zwrotów akcji. Po wyrównanym początku, to legioniści przejęli inicjatywę i prowadzili już 15:12. Kolejne chwile to już dominacja Tauron GTK, który wyszedł na prowadzenie 19:17. Końcówka należała jednak do legionistów, którzy dwukrotnie z rzędu trafili zza łuku – decydujący o triumfie w rozgrywkach rzut oddał Arkadiusz Kobus. Jego trafienie sprawiło, że LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa zwyciężyła 21:19 i została mistrzem I edycji LOTTO 3x3 Ligi. MVP turnieju finałowego został Arkadiusz Kobus.

„Turniej finałowy stał na bardzo wysokim poziomie, wiele nowych twarzy zobaczyliśmy tutaj – nowych dla LOTTO Ligi, bo znanych w środowisku 3x3. Oni na pewno podnieśli poziom rozgrywek, tym bardziej cieszy nas to zwycięstwo. To, ze wygraliśmy pierwszy turniej kwalifikacyjny dało nam nieznaczną przewagę, mieliśmy w teorii łatwiejszych rywali w drodze do finału, co nie znaczy, że była ona usłana różami. Finałowy mecz przyniósł mnóstwo emocji, myślę, że kibicom mógł się bardzo podobać” – powiedział tuż po triumfie w rozgrywkach, Arkadiusz Kobus.  

Wyniki LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa w turnieju finałowym LOTTO 3x3 Ligi:

Ćwierćfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa - Polski Cukier Start Lublin 21:14
Półfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Rawlplug Sokół Łańcut 21:9
Finał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Tauron GTK Gliwice  21:19


Partner Strategiczny
Sponsor Strategiczny
Partner Techniczny

Adres

ul. Łazienkowska 3
00-449 Warszawa

Kontakt

Email: info@legiakosz.com             Telefon: +48 22 318 20 32               

Legia Lotto 3x3 Warszawa