Legia LOTTO 3x3 wicemistrzem Lotto 3x3 Ligi

Autor: Marcin Bodziachowski fot. Andrzej Romański/PLK.pl
2024-02-24 15:25:27

Zespół Legii LOTTO 3x3 Warszawa został wicemistrzem drugiej edycji LOTTO 3x3 Ligi. Turniej finałowy rozegrany został dziś w Arenie Sosnowiec. Nasz zespół wystąpił w składzie: Arkadiusz Kobus, Krystian Koźluk, Michał Wojtyński i Jacek Gwardecki.

Legioniści awans do turnieju finałowego zapewnili sobie podczas turnieju kwalifikacyjnego, rozegranego we wrześniu zeszłego roku - wówczas w miejsce Gwardeckiego, w naszym zespole występował Piotr Robak. W 1/4 finału legioniści pewnie pokonali zespół Śląska Wrocław 21:13, a w półfinale zwycieżyli z Anwilem Włocławek 22:14.

Finałowe spotkanie pomiędzy Legią i Spójnią Stargard rozpoczęli lepiej rywale, ale legioniści odrobili straty, wyszli na 3-punktowe prowadzenie i wydawało się, że zapewnią sobie wygraną, ale przy stanie 20:20, Michał Wojtyński został zablokowany, a stargardzianie zdobyli zwycięski punkt za sprawą Damiana Krużyńskiego (wybranego MVP). Zespół ze Stargardu wystąpił w składzie: Sebastian Kowalczyk, Dominik Grudziński, Damian Krużyński, Oliwer Korolczuk.

Zwycięzca drugiej edycji LOTTO 3x3 Ligi, oprócz pucharu otrzymał nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych, drugi z finalistów - 20 tys., a brązowy medalista - 10 tysięcy złotych.