Legia Lotto 3x3 zagra w Challengerze w Pont du Gard

Autor: Marcin Bodziachowski fot. Sara Winek
2023-08-27 13:05:19

W najbliższy piątek, 1 września, drużyna Legia LOTTO 3x3 weźmie udział w międzynarodowym turnieju Pont du Gard we francuskiej miejscowości Vers-Pont-du-Gard, niedaleko Nimes. Zawody z serii Challenger są jednocześnie kwalifikacjami do World Tour w Amsterdamie - kwalifikację do październikowych zawodów w Holandii, zapewni sobie zwycięzca francuskiego Challengera.

Legia LOTTO kwalifikację do Challengera zapewniła sobie zwyciężając pod koniec lipca w turnieju SK 3x3 Streetball Challenge na warszawskiej Białołęce. W finale Legia pokonała Isetię Białołęka 21:20 (decydujący punkt zdobył Arkadiusz Kobus), z którą parę tygodni później spotkała się ponownie - tym razem w finale mistrzostw Polski w Katowicach.

We Francji legioniści wystąpią w składzie, który triumfował na Białołęce: Arkadiusz Kobus, Piotr Robak, Mariusz Konopatzki i Piotr Niedźwiedzki. W turnieju wystąpi 16 drużyn. Poza Legią Lotto będą to: Wiedeń (Austria), Raudondvaris Hoptrans (Litwa), Liman Huishan (Serbia), Partizan Belgrad (Serbia), Paryż (Francja), Lozanna (Szwajcaria), Princeton (USA), Dusseldorf LFDY (Niemcy), San Juan (Portoryko), Marsylia (Francja), Sant Feliu (Hiszpania), Krupanj (Serbia), Montreux (Szwajcaria), Tubingen (Niemcy) i Pale (Bośnia i Hercegowina).

Rywalizacja rozpocznie się w piątek o godzinie 10:45 i potrwa do 18:35. Na sobotnie popołudnie zaplanowano rywalizację systemem pucharowym - ćwierćfinały, półfinały oraz finał, który rozpocznie się o godzinie 22:00. Niebawem poznamy podział na grupy i dokładny harmonogram spotkań.


Partner Strategiczny
Sponsor Strategiczny
Partner Techniczny

Adres

ul. Łazienkowska 3
00-449 Warszawa

Kontakt

Email: info@legiakosz.com             Telefon: +48 22 318 20 32               

Legia Lotto 3x3 Warszawa