Legia wygrała Warsaw Lite Quest i zagra w Prisztinie!

Autor: Marcin Bodziachowski fot. Marcin Bodziachowski
2024-06-23 23:15:24

Zespół Legii LOTTO 3x3 wygrał turniej Warsaw 3x3 Lite Quest rozgrywany na warszawskim Torwarze i zapewnił sobie awans do Challengera, który w dniach 20-21 lipca rozegrany zostanie w stolicy Kosowa, Prisztinie. Warszawiacy zagrali w składzie: Arkadiusz Kobus, Piotr Robak, Wojciech Pisarczyk, Andrzej Krajewski.

Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ. Fot. Marcin Bodziachowski

Legioniści za wygraną otrzymali ponadto 4000 złotych. W finale nasz zespół pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 21:18. Emocji w hali przy Łazienkowskiej nie brakowało od samego początku rywalizacji. Dość powiedzieć, że Legia awans do fazy pucharowej zapewniła sobie po porażce "na własne życzenie" z Palę Tróję, a wszystko dzięki jednemu małemu punktowi przewagi po wcześniejszej wygranej z Hutniczymi Wilkami.

W ćwierćfinale, w derbowym spotkaniu, Polonia (w składzie: Patryk Pełka, Tomasz Rudko, Piotr Dąbrowski, Marcin Biranowski) świetnie weszła w mecz, ale waleczna postawa naszej drużyny zapewniła jej awans do półfinału. Po krótkiej chwili odpoczynku, legioniści dowodzeni przez Arka Kobusa pokonali mocną Isetię (w składzie: Krystian Koźluk, Damian Cechniak, Jan Piliszczuk, Michał Kierlewicz). W finale, po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali MKS Dąbrowa Górnicza (w składzie: Hubert Lewandowski, Cezary Karpik, Jacek Gwardecki, Jakub Borowski) i zapewnili sobie wygraną w turnieju i wyjazd na międzynarodowe zawody do Kosowa.

Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ. Fot. Marcin Bodziachowski

Wyniki legionistów:
Legia LOTTO 21:18 Hutnicze Wilki II
Legia LOTTO 20:21 Palę Tróję
1/4 finału: Legia LOTTO 21:17 Polonia Warszawa
1/2 finału: Legia LOTTO 22:12 Isetia SK Store
Finał: Legia LOTTO 21:18 MKS Dąbrowa Górnicza II


Partner Strategiczny
Sponsor Strategiczny
Partner Techniczny

Adres

ul. Łazienkowska 3
00-449 Warszawa

Kontakt

Email: info@legiakosz.com             Telefon: +48 22 318 20 32               

Legia Lotto 3x3 Warszawa