Legioniści najlepsi w SK 3x3 Quest w Gdańsku!

Autor: Radosław Kaczmarski fot. legiakosz.com
2023-05-14 20:16:40

W sobotę, 13 maja w hali przy al. Zwycięstwa 12 w Gdańsku odbył się II turniej kwalifikacyjny cyklu SK 3x3 Quest. W rywalizacji dwunastu ekip najlepsza była LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa!

Legioniści wystąpili w składzie: Arkadiusz Kobus, Marcin Zarzeczny, Mariusz Konopatzki i Konrad Dawdo. Sobotnie zmagania rozpoczęli od fazy grupowej w której pokonali kolejno drużynę Zajezdników oraz Isetię i jako zwycięzcy grupy C przystąpili do walki w fazie pucharowej.

Ćwierćfinał to bezdyskusyjny triumf nad drużyną BM Stal Ostrów Wlkp. W starciu, którego stawką było miejsce w finale, Zieloni Kanonierzy mierzyli się z reprezentacją Polski do lat 23. Zacięte spotkanie zakończyło się pomyślnie dla naszego zespołu, który zwyciężył 18:15. W wielkim finale turnieju legionistów czekała potyczka z LOTTO 3x3 Lublin w której występowali m.in. Paweł Pawłowski i Łukasz Diduszko. Finał padł łupem LEGII LOTTO 3x3 Warszawa, która pokonała rywali 21:18 i sięgnęła po zwycięstwo w II turnieju cyklu SK 3x3 Quest.
Już w najbliższą sobotę, 20 maja w hali COS Torwar odbędzie się turniej finałowy wspomnianego cyklu w którym zagra po pięć najlepszych ekip z obu turniejów kwalifikacyjnych oraz dwie drużyny, które otrzymają dzikie karty od organizatorów.

Wyniki spotkań Legii LOTTO 3x3 Warszawa:

Grupa C | LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Zajezdnicy 22:9
Grupa C | LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Isetia 21:18
Ćwierćfinał | LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – BM Stal Ostrów Wlkp. 21:14
Półfinał | LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Kadra AK 3x3 U23 Gdańsk  18:15
Finał | LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – LOTTO 3x3 Lublin  21:18