Legioniści tuż za podium Mistrzostw Polski LOTTO Quest 2022

Autor: Radosław Kaczmarski fot. legiakosz.com
2022-08-07 19:05:49

W dniach 6-7 sierpnia na rynku głównym w Katowicach odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski LOTTO Quest 3x3 z udziałem dwóch drużyn LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa. Bardzo wyrównana i niezwykle interesująca rywalizacja przyniosła mnóstwo emocji. Ostatecznie pierwsza z naszych drużyn zajęła IV miejsce, a druga drużyna zajęła V miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po tym jak oba nasze zespoły zakwalifikowały się do ćwierćfinału, niedzielne zmagania rozpoczęły od śledzenia swoich rywali, którzy o awans do grona najlepszej ósemki turnieju walczyli w barażu.

Relacja z I dnia turnieju finałowego TUTAJ

LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa w ćwierćfinale mierzyła się z Isetią, która nieoczekiwanie wyeliminowała w barażu Hutnik Warszawa. Zieloni Kanonierzy poradzili sobie z rywalem zwyciężając 21:17. W półfinale już czekała na legionistów ekipa LOTTO 3x3 Team I, czyli najlepszy obecnie w kraju zespół, stanowiący reprezentację Polski. Walka o miejsce w wielkim finale trzymała w napięciu do ostatnich sekund. Rzutem na taśmę, minimalnie lepsza okazała się drużyna LOTTO Team I, która triumfowała 16:15.  Legionistom pozostała walka o brązowy medal Mistrzostw Polski, lecz ten sam cel mieli rywale jakim była drużyna LOTTO Team II. Dużo lepiej spotkanie rozpoczęli koszykarze LEGIA LOTTO 3x3, którzy zyskali pięć punktów przewagi. Wkrótce jednak ta przewaga została zniwelowana i to LOTTO Team II przejął inicjatywę. O tym, która ekipa zajmie najniższy stopień podium zadecydował jeden rzut. Ze zwycięstwa 22:20 cieszyli się nasi przeciwnicy, co oznaczało, że LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa zajęła IV miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski LOTTO Quest 3x3.

Tuż za naszą pierwsza drużyną uplasowała się LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa, która przegrała nieznacznie (14:15) swoje ćwierćfinałowe starcie z Ambasadorami 3x3, późniejszymi srebrnymi medalistami turnieju.

Wyniki LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa podczas II dnia turnieju finałowego Mistrzostw Polski (skład: Arkadiusz Kobus, Marcin Zarzeczny, Maciej Adamkiewicz, Piotr Robak):

Ćwierćfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Isetia  21:17
Półfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – LOTTO Team 3x3 I  16:15
Mecz o III miejsce: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – LOTTO Team 3x3 II  20:22

Wyniki LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa podczas II dnia turnieju finałowego Mistrzostw Polski (skład: Przemysław Słoniewski, Konrad Dawdo, Daniel Dawdo, Patryk Wieczorek):

Ćwierćfinał: LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa – Ambasadorzy 3x3  14:15


Partner Strategiczny
Sponsor Strategiczny
Partner Techniczny

Adres

ul. Łazienkowska 3
00-449 Warszawa

Kontakt

Email: info@legiakosz.com             Telefon: +48 22 318 20 32               

Legia Lotto 3x3 Warszawa