Obie drużyny LEGIA LOTTO 3x3 na podium Basketmanii 2022!

Autor: Radosław Kaczmarski fot. yukaphoto.com
2022-06-05 17:49:16

W niedzielę, 5 czerwca w Łodzi odbyła się XXVI edycja Basketmanii stanowiąca turniej kwalifikacyjnym do finałów Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. W rywalizacji wystartowały dwie drużyny LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa. Pierwszy zespół zająl III miejsce, a druga z naszych drużyn uplasowala się na drugim miejscu podium i tym samym wywalczyła awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Katowicach.

Pierwsza z nich w składzie Arkadiusz Kobus, Piotr Robak, Maciej Adamkiewicz i Marcin Zarzeczny rywalizowała w grupie E i odniosła w niej komplet trzech zwycięstw bez problemu awansując do 1/8 finału imprezy. Świetną formę prezentowała także druga z naszych drużyn w składzie: Daniel Dawdo, Konrad Dawdo, Przemysław Słoniewski i Patryk Wieczorek. Ten zespól również nie znalazł pogromcy w fazie grupowej i także wywalczyli przepustkę do 1/8 finału Basketmanii.

Obie nasze drużyny przechodziły przez kolejne fazy zmagań pokonując swoich rywali i znalazły się w półfinałach Basketmanii 2022. Wewnętrznego, „legijnego” finału jednak nie było – LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa przegrała z faworytami rozgrywek, Amabasadorami 3x3, 17:21. W drugim półfinale górą była druga nasza drużyna, która pokonała Athletic Training, 21:12.

W finale turnieju LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa przegrała z Amasadorami 3x3 10:21, a LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa pokonała Athletic Training 21:19 i zajęła miejsce na najniższym stopniu podium łódzkiej Basketmanii.

Finał: LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa - Ambasadorzy 3x3 10:21

LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa wywalczyła awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3, który zaplanowano na dni 6-7 sierpnia w Katowicach. Awans do turnieju finałowego otrzymuje najlepszy zespół z każdego turnieju kwalifikacyjnego, składający się wyłącznie z zawodników posiadających obywatelstwo polskie. W Łodzi triumfowali Ambasadorzy 3x3 w szeregach których znajdował się Amerykanin, Thomas Davis.