Pierwszy turniej drugiego sezonu Lotto 3x3 Ligi - w Lublinie

Autor: Marcin Bodziachowski fot. plk.pl
2023-08-07 22:24:55

W drugim sezonie rozgrywek LOTTO 3x3 Ligi, podobnie jak przed rokiem rozegrane zostaną dwa turnieje. Pierwszy z nich będzie miał miejsce w dniach 24-25 września na placu Zamkowym w Lublinie.

Zwycięzcą pierwszej edycji rozgrywek została Legia LOTTO 3x3 Warszawa, która pokonała w finale GTK Gliwice 21:19.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, również w sezonie 2023/24 rozegrane zostaną dwa turnieje LOTTO 3x3 Ligi. Pierwszy zaplanowany został na 24 i 25 września na placu Zamkowym w Lublinie - na boisku, na którym rozgrywane będą później Mistrzostwa Świata do lat 23. Boisko będzie rozstawione na zewnątrz, otoczone trybunami i przykryte specjalnym dachem. Drugi turniej zostanie rozegrany w drugiej połowie lutego 2024 roku.

System rozgrywek i szczegółowy terminarz zostaną podane do wiadomości nie później niż na dwa tygodnie przed turniejem. Podział na grupy zostanie przeprowadzony w oparciu o wyniki LOTTO 3x3 Ligi z poprzedniego sezonu. W zawodach wezmą udział wszystkie drużyny Orlen Basket Ligi. W trakcie sezonu w jednym klubie może zagrać maksymalnie sześciu różnych koszykarzy.