Turniej finałowy LOTTO 3x3 Ligi 25 lutego w Lublinie

Autor: Radosław Kaczmarski fot. Andrzej Romański, plk.pl
2023-01-24 16:14:53

Już za miesiąc rozegrany zostanie turniej finałowy LOTTO 3x3 Ligi z udziałem LEGII LOTTO 3x3 Warszawa. Gospodarzem imprezy ponownie będzie Lublin.

W piątek, 24 lutego w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli  w Lublinie zostanie rozegrany II turniej półfinałowy w którym zagra 12 zespołów. Cztery najlepsze awansują do sobotniego turnieju finałowego w którym już teraz pewny udział mają zespoły: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa, Suzuki Arka Gdynia, Tauron GTK Gliwice i Trefl Sopot.

Zarówno turniej półfinałowy jak i finałowy odbędą się w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie. Organizatorzy rozgrywek dokonali jednej zmiany w regulaminie LOTTO 3x3 Ligi – „przed turniejem finałowym, klub może uzupełnić skład (o ile wcześniej zgłoszonych było 4 lub 5 zawodników) lub wymienić dwóch zawodników ze zgłoszonej szóstki (z zawodników którzy nie grali) na innych turniejach.”

Turniej kwalifikacyjny

Losowanie grup turnieju kwalifikacyjnego (24.02) odbędzie się w Magazynie Koszykarskim na antenie stacji Polsat Sport, we wtorek 31 stycznia o godz. 20:00. Drużyny zostaną podzielone na cztery grupy, po trzy drużyny. W grupach obowiązuje systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup i drużyny które zajęły II miejsca zagrają w ćwierćfinale turnieju kwalifikacyjnego (1A-2B, 1B-2A, 1C-2D, 1D-2C). Zwycięzcy tych meczów awansują do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie następnego dnia (25.02). Kolejność końcową turnieju kwalifikacyjnego ustali system play.fiba3x3 w oparciu o wyniki meczów.

Turniej finałowy

Turniej z udziałem ośmiu najlepszych drużyn (cztery z pierwszego turnieju kwalifikacyjnego i cztery z drugiego turnieju kwalifikacyjnego) rozegrany zostanie systemem pucharowym.

Układ par ćwierćfinałowych:
Legia LOTTO 3x3 Warszawa – 4. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego,
Suzuki Arka Gdynia - 3. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego,
Tauron GTK Gliwice - 2. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego,
Trefl Sopot - 1. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego,

Trzy najlepsze drużyny otrzymają nagrody finansowe – zwycięzca I edycji LOTTO 3x3 Ligi zostanie nagrodzony kwotą 30 000 zł.

Mecze będą transmitowane na kanałach sportowych Telewizji Polsat oraz w Internecie.


Partner Strategiczny
Sponsor Strategiczny
Partner Techniczny

Adres

ul. Łazienkowska 3
00-449 Warszawa

Kontakt

Email: info@legiakosz.com             Telefon: +48 22 318 20 32               

Legia Lotto 3x3 Warszawa